"Psi Urok - Salon Pielęgnacji Zwierząt"

"Psi Urok" - Salon Pielęgnacji Zwierząt
Adres :
ul. Zebrzydowicka 30
Rybnik

Kontakt:
Tel.: 503 854 276
http://www.psiurok.pl

Oferta:
Pracujemy od poniedziałku do piątku najczęściej  9:30 ? 18:30,
w sobotę 9:00-14:00
Istnieje możliwość umówienia wizyty w innych godzinach.

Wizytę prosimy umówić telefonicznie, lub osobiście w salonie z wyprzedzeniem, postaramy się dobrać odpowiednio dostosowaną do Państwa porę dnia oraz datę.
Przed umówieniem wizyty proszę o zapoznanie się z informacjami zawartymi w zakładce INFORMACJE.

Usługi:
- strzyżenie piesków rasowych i wielorasowych;
- strzyżenie według wzorców FCI, Państwa życzenia lub stylizacji fryzjerów;
- trymowanie;
- wyczesywanie podszerstka;
- rozczesywanie splątanych włosów;
- obcinanie pazurków;
- pielęgnacja i kosmetyka uszu;
- kąpiele kosmetyczne oraz lecznicze, również z uwzględnieniem piesków ze skłonnościami alergicznymi;
- poradnictwo związane z pielęgnacją i żywieniem;
- usuwanie kamienia nazębnego metodą ultradźwięków, lub skalingiem bez narkozy; (link)
- usuwanie insektów;
- profilaktyka przeciwkleszczowa;
- przygotowanie piesków do wystaw;
- sklepik z akcesoriami pomocnymi w pielęgnacji, ubrankami, biżuterią, oraz z profesjonalnymi  kosmetykami i markową karmą dla psów;
- kursy groomingu dla wszystkich pragnących poznać tajniki strzyżenia i pielęgnacji psów ;

Zachęcamy do korzystania z całości zabiegu pielęgnacyjnego składającego się z: kąpieli, czesania,strzyżenia. Kąpiel wykonana w salonie jako część zabiegu pielęgnacyjnego jest istotnym elementem ułatwiającym rozczesanie i strzyżenie. Używane przez nas kosmetyki odpowiednie do typu szaty oraz wieku psiaka zapewniają włosom i skórze pieska właściwą ochronę tłuszczową oraz wpływają na poprawę naturalnej struktury włosa. Dzięki temu będzie Państwu łatwiej czesać pupilka pomiędzy kolejnymi wizytami w salonie !!! Regularne wizyty, również pomogą Państwu w utrzymaniu szaty pupila w dobrej kondycji i jednocześnie ułatwią codzienną pielęgnację. Nasze usługi polecamy także psom wielorasowym, które wbrew pozorom bardzo często potrzebują zabiegów pielęgnacyjnych i mogą wyglądać jak prawdziwi psi arystokraci.

Podczas zabiegów pielęgnacyjnych nie używamy środków uspokajających. W salonie zapewniamy miłą oraz fachową obsługę i gwarantujemy bardzo dobre warunki sanitarne. Dla bezpieczeństwa Państwa piesków salon i używane narzędzia są dezynfekowane  po zabiegach. Do zabiegów pielęgnacyjnych używamy wyłącznie profesjonalnych, ekskluzywnych kosmetyków renomowanych firm, przeznaczonych tylko  dla zwierząt. W naszym sklepiku dostępne są profesjonalne kosmetyki i inne akcesoria, które mogą Państwo zakupić. Będą mieć Państwo pewność że zostaną właściwie dobrane według potrzeby pielęgnacji włosa, lub sierści psa.

Usuwanie kamienia nazębnego ultradźwiękami bez narkozy !!!

Brak codziennej pielęgnacji zębów u psa poprzez nieczyszczenie zębów, powoduje powstanie osadu zębowego następnie powstanie kamienia nazębnego w miejscu styku z dziąsłem.
Pierwsze oznaki niewystarczającej higieny zębów to nieprzyjemny zapach z pyska, utrata apetytu, trudności w przeżuwaniu, nadwrażliwość na dotyk .Należy wtedy jak najszybciej dokonać oględzin pyska i jeżeli zauważymy zmiany opisane wyżej, należy  poddać uzębienie czyszczeniu, gdyż dalsze zaniedbania w higienie jamy gębowej u piesków, skutkować mogą np. zapaleniem dziąseł i przyzębia, uszkodzeniem nerek i wątroby, wypadnięciem zębów, a co za tym idzie trudności w gryzieniu pokarmu.

Najlepszą metodą na usunięcie kamienia nazębnego to ULTRADŹWIĘKI.Pozwala ona bez ryzyka pokaleczenia dziąseł i rozchwiania zęba, oczyścić dokładnie wszystkie zakamarki. Jest  zupełnie bezbolesna. Zabieg wykonywany jest najwyższej klasy sprzętem bez usypiania, lub użycia innych środków uspokajających.
Niestety usuwanie kamienia nazębnego bez narkozy nie jest możliwe u wszystkich psów!

Po przeglądzie uzębienia istnieją dwie możliwości
- kamień zostanie usunięty u nas w salonie bez znieczulenia, metodą ultradźwięków lub skallingiem
- jeśli dziąsła są objęte silnym stanem zapalnym lub można przewidzieć, że w trakcie usuwania kamienia może dojść do utraty zębów wówczas pies zostaje odesłany do weterynarza w celu przeprowadzenia zabiegu w narkozie.