Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt
Adres:
ul. Ustronie 20 b
87-300 Brodnica
woj. kujawsko-pomorskie
 
Kontakt:
tel.: 56 498 26 29

Brodnickie schronisko dla zwierząt "Reksio" każdy potrzebuje odrobinę miłości.

Informacje:
W maju 1994r. otrzymaliśmy zrujnowane gospodarstwo rolne wykupione przez miasto w strefie ochronnej oddanej do użytku w nowoczesnej oczyszczalni ścieków ( na terenie były: stodoła murowana, szopa, obora i budynek mieszkalny).

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Brodnicy przyjęło pierwsze zwierzęta w dniu 12 września 1994r. Wcześniej - wobec narastającej bezdomności -zwłaszcza psów, wobec licznych rannych psów leżących na ulicach i przypadków znęcania się nad zwierzętami zwróciłam się do ówczesnego burmistrza Pana Wacława Derlickiego o pomoc w zorganizowaniu schroniska. Burmistrz natychmiast poparł naszą prośbę proponując jednocześnie, by schronisko prowadzone było przez Towarzystwo - co będzie z korzyścią dla zwierząt.
Edukacja - na tę formę działalności od samego początku zwróciliśmy bardzo dużą uwagę. Odwiedzamy szkoły, aby dorastające pokolenie miało styczność z problemem bezdomności i znęcania się nad zwierzętami. Chcemy wychować pokolenie wrażliwe na krzywdę.

SCHRONISKO DZIŚ...
Obecnie cały nasz teren wynosi 0,77 ha . Dzięki pomocy przyjaciół i ludzi o wielkich sercach mamy w tej chwili :

- zadaszenie wybiegów
- wiatrołapy przed wejściem do stodoły i kociarni
- kociarnię w ładnej, jasnej piwnicy
- kuchnię do gotowania posiłków
- szpitalik
- wszędzie są kafelki pozwalające łatwo sprzątać i dezynfekować.
- teren obsadzony jest zielenią, gdzie znajdują się 3 wybiegi dla psów oraz miejsce do przyjmowania gości i wycieczek szkolnych. Na trzecim wybiegu jest pomink naszego pierwszego psa Aresa, który po 13 latach odszedł za Tęczowy Most.
- posiadamy doskonale przystosowany samochód do przewozu zwierząt.

W zamian za okazaną pomoc nie możemy zaoferować wiele ale na pewno dozgonną wdzięczność czworonogów. Każdy darczyńca będzie wymieniony w dziale "Podziękowania" możliwość umieszczenia logo oraz linku do strony internetowej.

Oprócz wsparcia finansowego Schronisko potrzebuje:
- koce
- starą pościel
- suszony chleb
- odpady ziarna
- suchą karmę